Belka
Piątek, 16 Listopada 2018   imieniny: Maria, Edmund, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Będę odpowiedzialnym kierowcą"

Data publikacji: 2018-09-12, Data modyfikacji: 2018-09-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Jeżeli jesteś uczniem szkoły średniej, masz siedemnaście lub osiemnaście lat i planujesz w najbliższym czasie zostać odpowiedzialnym kierowcą - ta informacja jest dla Ciebie. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego - Regionalne Centrum BRD oraz Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie ruszają z działaniami „Będę odpowiedzialnym kierowcą”.Projekt ma poprawić bezpieczeństwa na warmińsko - mazurskich drogach. Organizatorzy chcą dotrzeć do szczególnej grupy uczestników ruchu - przyszłych kierowców, którzy już niedługo po raz pierwszy  usiądą za kierownicą. I dlatego podczas inauguracji akcji spotkali się z trzecioklasistami z olsztyńskiego ekonomika. Z policyjnych analiz zdarzeń drogowych wnika, że wśród kierujących pojazdami wyróżnia się grupa  kierowców w przedziale wiekowym 18-24 lata  - mówiła aspirant Marta Kacprzyńska z WKS KWP w Olsztynie - często wykazują oni większą tendencję do  podejmowania ryzykownych, brawurowych zachowań w ruchu drogowym, a także do kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Do końca października we wszystkich powiatach naszego regionu policjanci będą spotykać się z uczniami najstarszych klas szkół średnich. Oprócz niestandardowych lekcji na temat bezpieczeństwa organizatorzy przygotowali coś jeszcze: konkurs, w którym młodzi ludzie będą mogli zaprezentować swoją kreatywność i znajomość przepisów prawa o ruchu drogowym. A jest o co walczyć:Zwycięzca otrzyma voucher na opłacenie  kursu na prawo jazdy kategorii B o wartości 1500 złotych! Szczegóły konkursu dostępne są tu - na stronie KWP. W 2017 roku na Warmii i Mazurach kierujący spowodowali 1222 wypadki drogowe, w których 75 osób zginęło, a 1503 zostały ranne. Kierujący w wieku 18-24 lat spowodowali 276 wypadków drogowych - co stanowi 22,6% ogółu wszystkich zdarzeń. W wyniku wypadków spowodowanych przez omawianą grupę kierowców na drogach Warmii i Mazur zginęło 21 osób (28 % ofiar śmiertelnych ), a 324 zostały ranne - co stanowi ponad 21% wszystkich rannych.

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/bede-odpowiedzialnym-kierowca.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola