Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Budowlana i Cementowa cały czas przejezdne

Data publikacji: 2018-09-27, Data modyfikacji: 2018-09-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Pod koniec poprzedniego tygodnia zmieniona została organizacja ruchu na ul. Towarowej. Kierowcy jednak ciągle mogą korzystać z ulic łączących ja z ul. Lubelską. Wjazd i wyjazd z Olsztyna w kierunku Mazur został w całości przekierowany na nowy odcinek ul. Towarowej. Po jednym pasie w obu kierunkach poprowadzono ruch między ul. Budowlaną a węzłem wschód na budowanej obwodnicy stolicy Warmii i Mazur. Poza tym podróżujący Towarową mają pierwszeństwo od marketu OBI do węzła. Wprowadzone zmiany spowodowały, że kierowcy niemal całkowicie przestali korzystać z ul. Lubelskiej. Ten trak jest jednak cały czas dostępny dla kierujących. Zamknięty został tylko wyjazd z miasta przy jego granicy. - Zachęcamy do korzystania z ul. Lubelskiej - mówi kierownik jednostki realizującej projekt, Jarosław Krzemieniewski. - Cały czas można nią przejechać choćby w okolice dworca i dalej. Nie trzeba jechać Towarową do Dworcowej. Towarowa z Lubelską łączą się przejezdnymi ulicami Cementową i Budowlaną. Wśród najważniejszych, realizowanych teraz zadań są budowy konstrukcji jezdni na odcinku od Stalowej do Składowej, drugiego wiaduktu (między OBI a Sprzętową), prawej jezdni ul. Towarowej w pobliżu WORD-u oraz chodników i ścieżek rowerowych. Inwestycja - podobnie, jak obwodnica Olsztyna - ma zostać zrealizowana do grudnia. Zbliża się natomiast kolejna zmiana organizacji ruchu, tym razem pobliżu marketu OBI i zajezdni MPK. Zamknięte zostanie skrzyżowanie Towarowej ze Stalową (dojazd do ul. Stalowej możliwy będzie od Lubelskiej lub ulicami Składową i Żelazną). - Ruch pokierowany zostanie nową jezdnią od OBI w kierunku ul. Sprzętowej - informuje Jarosław Krzemieniewski. - Jest to związane z pracami, które będą prowadzone na prawej jezdni Towarowej w kierunku miasta od wiaduktu do ul. Składowej. Dojazd do posesji i firm znajdujących się przy ul. Towarowej przy starej jezdni, czyli Towarowa 13, 13A, 15, 15A będzie możliwy tymczasowym objazdem od ul. Stalowej. Planowana zmiana organizacji ruchu - 6 października. [schemat pdf]

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/budowlana-i-cementowa-caly-czas-przejezdne.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola