Belka
Piątek, 16 Listopada 2018   imieniny: Maria, Edmund, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Edukacja podczas WAMA Film Festiwal

Data publikacji: 2018-09-04, Data modyfikacji: 2018-09-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Reportaż filmowy, reklama społeczna, krótkie formy dokumentalne - z takimi zadaniami zmierzą się uczestnicy warsztatów filmowych, które odbędą się podczas 5. edycji WAMA Film Festival. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 17 września. Ponad 100 osób - tyle będzie mogło wziąć w zajęciach organizowanych przy okazji olsztyńskiego festiwalu filmowego. Tak rozbudowanej sekcji edukacyjnej jeszcze nie było. Przygotowane zostały trzy różne propozycje:* WORKSHOP "A": Polsko-Ukraińskie Warsztaty Reportażu Filmowego w Olsztynie odbędą się od 7 do 13 października 2018 roku i adresowane są do młodzieży w wieku od 16 do 19 lat z Polski i Ukrainy. Efektem pracy uczestników będą krótkometrażowe reportaże dotyczących współczesnych i historycznych relacji polsko-ukraińskich,* WORKSHOP "B": AdVenture - Youth Adventure in Social Advertising to międzynarodowe warsztaty reklamy społecznej. Będą trwały od 8 do 14 października 2018 roku. Udział w nich wezmą osoby w wieku od 18 do 30 lat z Ukrainy, Litwy, Francji i Polski,* WORKSHOP "C": "To Był Lipiec 1945" - warsztaty kreatywne dla montażystów filmowych w ramach programu filmowej edukacji historycznej. Szkolenia odbędą się od 8 do 13 października 2018 roku i są skierowane do osób w wieku od 18 do 30 lat, które posiadają już podstawowe doświadczenie w montażu lub postprodukcji filmowej. W ramach warsztatów powstaną profesjonalne teasery do filmu dokumentalnego "To był lipiec 1945", mówiącego o Obławie Augustowskiej. - Warsztaty cyklów "A" i "B" odbędą się według formuły "od scenariusza do premiery" - informują organizatorzy. - Idea polega na tym, by uczestnicy w ciągu siedmiu dni mogli wziąć udział w każdym etapie produkcji filmu: opracowaniu scenariusza, dokumentacji, organizacji produkcji, inscenizacjach reżyserskich, pracy na planie, realizacji zdjęć, montażu i edycji dźwięku. Warsztat "C" skupia się wyłącznie na postprodukcji filmu dokumentalnego, a więc przeznaczony jest przede wszystkim dla młodych montażystów filmowych. Materiały, które powstaną podczas warsztatów zostaną zaprezentowane podczas uroczystej gali je kończącej, a najlepsze - podczas ceremonii finałowej festiwalu. Filmy będą również szeroko promowane w Internecie. Udział w warsztatach jest bezpłatny i obejmuje zakwaterowanie oraz wyżywienie. Warunkiem udziału jest przesłanie organizatorom ankiety uczestnika do 17 września 2018 roku. WAMA Film Festival odbędzie się w Olsztynie między 9 a 13 października. Partnerem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. [warsztaty - ankieta] [warsztaty - regulamin]

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/edukacja-podczas-wama-film-festiwal.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola