Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Galerie i teatr w "małym" finale WOŚP

Data publikacji: 2019-01-08, Data modyfikacji: 2019-01-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie w Olsztynie wyjątkowa. Stolica Warmii i Mazur jako jedno z niewielu miast w kraju zdecydowała, że zorganizuje dwa finały akcji. Ustalony, ogólnopolski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w tym roku w niedzielę, 13 stycznia. Ten dzień jest jednak wolnym od handlu. Jako że w Olsztynie od lat do akcji znacząco włączają się galerie handlowe, w nich orkiestra zagra dzień wcześniej (sobota, 12 stycznia). - Wszyscy bardzo dążyliśmy do tego wydarzenia, jego realizacja jest ogromnym sukcesem - mówi Natalia Tur z Galerii Warmińskiej. - Zaplanowaliśmy moc atrakcji, koncertów, pokazów tańca, warsztatów. O 20:00 symboliczne, niezwykłe światełko do nieba. Zamiast sztucznych ogni, taneczny pokaz ognia. W Galerii Warmińskiej nie zabraknie licytacji. Najemcy przekazali mnóstwo fantów, prezentów, voucherów. Będzie można potrenować z bokserskim mistrzem, Przemysławem Opalachem. - Cieszę się, że mogę znów być z Orkiestrą - mówi sportowiec. - Bardzo chętnie wspieram to wydarzenie. Przyjdźcie do nas, weźcie dużo pieniędzy, żeby móc licytować te wszystkie fanty. WOŚP w Galerii Warmińskiej od 14:00, natomiast godzinę wcześniej impreza zacznie się w Aurze Centrum Olsztyna. - Nie wyobrażamy sobie WOŚP bez Aury - przyznaje Katarzyna Kaczmarska z olsztyńskiej galerii. - U nas od 13:00 m.in. zajęcia wokalne, taneczne. Ciekawym wydarzeniem będzie na pewno występ dzieci niesłyszących. Wyjątkowe światełko do nieba poślemy o 18:30. W sobotę z Orkiestrą zagra także Olsztyński Teatr Lalek. O 19:00 spektakl na scenie dla dorosłych "Kabaret Lalecznych Halabardników", a po nim licytacje lalek z przedstawień oraz wycieczki, podczas której można będzie zajrzeć do niedostępnych na co dzień, teatralnych zakamarków. Podczas sobotnich wydarzeń pomagać będzie około setki wolontariuszy. [program finału WOŚP] [konferencja prasowa - galeria zdjęć]

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/galerie-i-teatr-w-malym-finale-wosp.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola