Belka
Piątek, 16 Listopada 2018   imieniny: Maria, Edmund, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ile kosztują Olsztyn zmiany w systemie oświaty?

Data publikacji: 2018-09-11, Data modyfikacji: 2018-09-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Ponad 15 milionów złotych rocznie - tyle kosztują samorząd miasta zmiany w systemie oświaty, czyli likwidacja szkół gimnazjalnych i powrót 6-latków do przedszkoli. Z jakimi jeszcze problemami finansowania zadań edukacyjnych mierzy się Olsztyn? - Jesteśmy zobowiązani do przestrzegania prawa i to robimy. Niestety, mimo zapowiedzi ze strony rządu, sporą część wydatków musimy pokrywać z własnych środków bo to, co dostajemy z subwencji czy dotacji nie wystarcza  - mówił podczas wtorkowej (11.09) konferencji prasowej prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz - tymczasem wydatki związane z oświatą to blisko 40% całego budżetu miasta. - Wszystkie wydatki ponoszone na oświatę to około 420 milionów złotych rocznie - dopowiada Mariusz Badura, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna - Inwestujemy w naszą młodzież i nie szczędzimy pieniędzy mimo że ponad 120 milionów złotych pokrywamy z innych wpływów środki z budżetu państwa. Do szkół prowadzonych przez olsztyński samorząd uczęszcza około 22 tysięcy uczniów, a do miejskich przedszkoli ponad 3600 dzieci. Do tego dochodzą szkoły i przedszkola prowadzone przez inne podmioty. - To był rekordowy rok w zakresie wydatków inwestycyjnych na olsztyńską oświatę - mówi Jarosław Słoma, zastępca prezydenta Olsztyna - nigdy dotąd w budżecie miasta nie przeznaczono na ten cel blisko 32 milionów złotych, jak to miało miejsce teraz. Do tego dochodzą wydatki związane z wzrostem wynagrodzeń dla nauczycieli - blisko 500 tysięcy złotych rocznie, wydatki związane z tworzeniem klas sportowych (min. siatkarskich, czy żeglarskich), wprowadzenie całorocznej opieki nad przedszkolakami z miejskich placówek, czy rozwijanie współpracy z miastami partnerskimi. Tu znajduje się prezentacja  z opisem skutków finansowych zmian w systemie oświaty.    

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/ile-kosztuja-olsztyn-zmiany-w-systemie-oswiaty.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola