Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Innowacyjność w katalogu OPNT

Data publikacji: 2018-12-31, Data modyfikacji: 2019-01-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Pięciolecie powstania świętował w 2018 roku Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny. To doskonała okazja, by pochwalić się wyjątkowymi produktami, jakie w tym czasie powstały w jednostce. Rejony Polski wschodniej to obszar potrzebujący ciągłego stymulowania przedsiębiorczości do rozwoju. Dlatego potrzeba istnienia parków technologicznych jest nie tylko uzasadniona, ale również niezbędna dla rozwoju naszego regionu. To nie tylko kwestia zatrzymania potencjału intelektualnego, rozwoju inwestycji ale też wyrównywanie różnic gospodarczych między wschodem a zachodem kraju. OPNT wydał katalog "Innowacyjnych produktów i usług Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego”. Publikacja zbiegła się z piątą rocznicą powstania jednostki. - Prezentujemy innowacyjne produkty, będące dziełem firm rezydujących w naszym Parku - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Dotychczasowa działalność dowiodła, że Park jest miejscem stymulującym przepływ wiedzy i technologii pomiędzy uczelniami wyższymi, instytucjami badawczo-rozwojowymi, przedsiębiorstwami oraz rynkiem. W katalogu zaprezentowanych zostało 29 produktów, będących dziełem lokatorów Parku. Wśród nich wyjątkowe systemy informatyczne, produkty żywnościowe, narzędzia ułatwiające pracę inżynierom. [katalog]

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/innowacyjnosc-w-katalogu-opnt.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola