Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejne podwórka mają szansę wypięknieć

Data publikacji: 2018-11-02, Data modyfikacji: 2018-11-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Ten program jest okazją do zmiany wyglądu najbliższego otoczenia oraz zacieśnienia sąsiedzkich relacji. Już trzeci raz startujemy z programem "Podwórka z Natury". Często szare, zaniedbane, niesprzyjające przebywaniu na nich. Teraz mają szansę stać się oazami zieleni, urządzonymi na nowo przestrzeniami spotkań mieszkańców. Olsztynianie coraz chętniej zabiegają o swe najbliższe otoczenie, a wspierać ich inicjatywy ma program "Podwórka z Natury". - Zapraszamy do udziału w programie mieszkańców budynków położonych na obszarze rewitalizacji, którzy chcą współdziałać na rzecz zmian w swoim otoczeniu - zachęca dyrektor Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich, Justyna Sarna-Pezowicz. - Zgłoszenia mogą dokonywać 5-osobowe grupy sąsiedzkie, a przedmiotem zagospodarowania mogą być wyłącznie podwórka, które są własnością Gminy Olsztyn. Najważniejszym celem przedsięwzięcia jest integracja i pobudzenie aktywności mieszkańców. Właśnie stąd ma wynikać powstanie przyjaznych przestrzeni, które są w ogromnej części wykonywane przez samych zainteresowanych. Ci mogą liczyć na wsparcie ze strony młodych architektów krajobrazu z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz pracowników Urzędu Miasta. Na zgłoszenia czekamy od 5 do 16 listopada. Formularze będą przyjmowane w tych dniach do godz. 15:00 w Wydziale Strategii i Funduszy Europejskich (Urząd Miasta, pl. Jana Pawła II 1, II piętro, pok. 211). Informacji w tej sprawie udziela Paulina Żukowska - tel. 89  527 31 11 wew. 393, e-mail: zukowska.paulina@olsztyn.eu. Zainteresowanych wzięciem udziału w programie zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 7 listopada (środa) w Koszarach Funka przy ul. Kasprowicza 4 o godz. 17:00. [mapa obszaru rewitalizacji] [facebook "Podwórka z Natury"] [szczegółowe informacje o programie]

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/kolejne-podworka-maja-szanse-wypiekniec.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola