Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konsultacje o zmianach klimatu

Data publikacji: 2018-11-29, Data modyfikacji: 2018-12-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Powstaje plan adaptacji do zmian klimatu. Konsultacje dotyczące dokumentu potrwają do 16 grudnia (niedziela). Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców to nowatorski projekt Ministerstwa Środowiska. Głównym celem jest ocena wrażliwości na zmiany klimatu 44 największych polskich miast i zaplanowanie działań adaptacyjnych, adekwatnych do zidentyfikowanych zagrożeń. Celem opracowania projektu "Plan adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Olsztyna" jest stworzenie podstaw do podejmowania przez władze miasta decyzji strategicznych i inwestycyjnych, które uwzględniałby zagrożenia wynikające ze zmian klimatu. Szczegóły dotyczące Miejskich Planów Adaptacji są na stronie internetowej przedsięwzięcia. Na tej stronie (w zakładce "Konsultacje społeczne") można znaleźć opracowane dokumenty - "Plan adaptacji miasta Olsztyna do zmian klimatu" oraz "Prognoza oddziaływania na środowisko". Wnioski i uwagi do projektu tych dokumentów można składać:* w formie pisemnej pod adres: Urząd Miasta Olsztyna, Wydział Środowiska, ul. Wyzwolenia 30, 10-106 Olsztyn,* ustnie do protokołu w siedzibie Urzędu Miasta Olsztyna, w Wydziale Środowiska, ul. Wyzwolenia 30, w godzinach pracy Urzędu;* za pomocą środków komunikacji elektronicznej pod adres srodowisko@olsztyn.eu bez konieczności opatrywania ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym, z dopiskiem "konsultacje społeczne – projekt MPA" [plan adaptacji do zmian klimatu na Platformie Konsultacji Społecznych]

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/konsultacje-o-zmianach-klimatu.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola