Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Książki dla trzylatków

Data publikacji: 2018-10-03, Data modyfikacji: 2018-10-04
A A AWydrukDrukuj  
 
"Mała książka – wielki człowiek" to nowy projekt czytelniczy dla młodych olsztynian. Wyprawki Czytelnicze dla trzylatków można odebrać w 11 filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. - To ogólnopolska inicjatywa Instytutu Książki, która ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem - informuje dyrektor MBP, Krzysztof Dąbkowski. - Każdy trzylatek (urodzony w 2015 r.), który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę "Pierwsze wiersze dla..." oraz Kartę Małego Czytelnika. Każda wizyta w bibliotece i wypożyczenie co najmniej jednej książki to specjalna naklejka dla Małego Czytelnika. Po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce garść pożytecznych informacji znajdą także rodzice. "Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka" to specjalna broszura, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. - Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię - przekonuje Katarzyna Masiewicz z Miejskiej Biblkioteki Publicznej w Olsztynie. - Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica, opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości. Kampania społeczna "Mała książka – wielki człowiek" przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Projekt nawiązuje do kampanii proczytelniczych realizowanych na całym świecie, a zapoczątkowanych w 1992 r. przez brytyjską fundację BookTrust. Wyprawki będą wydawane dzieciom do wyczerpania zapasów. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Lista bibliotek biorących udział w projekcie:* filia nr 2 (ul. Świtezianki 2);* filia nr 4 (al. Przyjaciół 15);* filia nr 5 (ul. Orłowicza 27);* filia nr 6 (ul. Jarocka 65);* filia nr 9 (ul. Żołnierska 47) - od 22 października do 9 listopada 2018 r. biblioteka zamknięta z powodu inwentaryzacji zbiorów* Abecadło (al. Piłsudskiego 16);* filia nr 12 (ul. Wrocławska 2);* filia nr 13 (ul. Sikryckiego 9);* filia nr 15 (ul. Obrońców Tobruku 15/2U);* filia nr 16 (ul. Bałtycka 145);* filia nr 18 (ul. Żytnia 71) - oddział dla dzieci czynny od 8 października 2018 r.

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/ksiazki-dla-trzylatkow.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola