Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Młodzież z Weifangu zachwycona Olsztynem

Data publikacji: 2018-08-08, Data modyfikacji: 2018-08-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Stolica Warmii i Mazur gości 15-osobową delegację uczniów z jednej ze szkół partnerskiego miasta. Weifang Summer Camp potrwa jeszcze tydzień. Olsztyn współpracę z chińskim miastem Weifang rozpoczął około dwóch lat temu. Na razie realizowana jest głównie na niwie kulturalnej i edukacyjnej, ale są też perspektywy na kooperację gospodarczą. Stolicę Warmii i Mazur już odwiedzali przedsiębiorcy z chińskiego regionu. Tym razem kilkanaście dni w Olsztynie spędzi młodzież z jednej ze szkół z klasami sportowymi. - Od czasu nawiązania współpracy zacieśniamy nasze relacje - mówił podczas środowego (8 sierpnia) spotkania prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Teraz bardzo cieszymy się, że możemy Was gościć. Uczniowie wraz z opiekunem przyjechali do Olsztyna 3 sierpnia. Od tego momentu nie mają czasu na nudę - zwiedzają miasto, region, wyjeżdżają do innych województw. W stolicy regionu mają zajęcia żeglarskie, kulinarne, uczą się języka polskiego. Zostaną u nas do 15 sierpnia. Młodzi Chińczycy mieli okazje odwiedzić kilka szkół. Bez wątpienia w pamięć zapadnie im wizyta w V Liceum Ogólnokształcącym, gdzie obejrzeli pokazy tańca, mogli z bliska przyjrzeć się drapieżnym ptakom i wziąć udział w zajęciach na strzelnicy. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu tutaj - mówiła jedna z uczennic, Isabela. - Uważam, że ta współpraca powinna być zacieśniana. Wszyscy wynosimy bardzo wiele doświadczeń z zajęć, w których bierzemy udział. Jak przekonywał opiekun młodzieży z Weifang, jego podopieczni już dopytują się, kiedy będą mogli ponownie odwiedzić Olsztyn. Podkreślał też gościnność nie tylko osób zajmujących się delegacją, ale mieszkańców stolicy Warmii i Mazur, którzy byli bardzo pomocni. W następnym roku planowana jest rewizyta w Weifang uczniów jednej z olsztyńskich szkół.

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/mlodziez-z-weifangu-zachwycona-olsztynem.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola