Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

O przyszłości olsztyńskich fortyfikacji

Data publikacji: 2018-10-05, Data modyfikacji: 2018-10-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Jakie tajemnice skrywa dawna olsztyńska fosa, fortyfikacje dawnego miasta oraz w jaki sposób zostanie zagospodarowany teren przed Wysoką Bramą? Tego dowiemy się w następnym tygodniu. "Tajemnice średniowiecza - DNA Olsztyna" - to tytuł spotkania, jakie odbędzie się 10 października (środa) w Muzeum Nowoczesności. Będzie poświęcone dawnym fortyfikacjom miasta oraz przede wszystkim przyszłości terenu przed Bramą Górną. Zaprezentowane zostaną najnowsze ustalenia odnośnie fragmentu staromiejskiego obszaru między pl. Jedności Słowiańskiej a Parkiem Podzamcze. Dowiemy się także o jego planowanej funkcji i ostatecznego zagospodarowania. Prelegentem będzie Grzegorz Dżus z pracowni Dżus GK Architekci, która wygrała zeszłoroczny konkurs architektoniczny na przygotowanie koncepcji uczytelnienia staromiejskich fortyfikacji w rejonie Bramy Górnej wraz z zagospodarowaniem terenu po dawnej fosie. Spotkanie odbędzie się 10 października (środa) o godz. 17:00 w Centrum Techniki i Rozwoju Regionu "Muzeum Nowoczesności" (Tartak Raphaelsohnów), ul. Knosały 3B.

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/o-przyszlosci-olsztynskich-fortyfikacji.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola