Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Olsztyn bardziej turystyczny

Data publikacji: 2018-10-29, Data modyfikacji: 2018-10-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Przedstawiciele branży hotelarskiej zadowoleni z kolejnego sezonu. Inwestycje ostatnich lat zmieniły postrzeganie stolicy regionu. Udział w targach w kraju i za granicą, rosnąca liczba turystycznych programów telewizyjnych i publikacji, wydarzenia przyciągające do Olsztyna - to wszystko ma wpływ na liczbę osób odwiedzających nasze miasto. W poprzednim roku Warmię i Mazury odwiedziło niemal 1,3 mln osób, z czego prawie 15 procent Olsztyn (II miejsce w województwie). Jak szacują przedstawiciele branży turystycznej, ten rok może skończyć się 6-procentowym wzrostem. - Ku uciesze nas wszystkich, możemy stwierdzić, że Olsztyn prowadzi rozsądną politykę promocyjną - mówi dyrektor hotelu Omega, Patryk Karpowicz. - Kampanie konsultowane są z przedstawicielami branży hotelarskiej i trafiają tam, gdzie powinny. Są tego efekty, bowiem jeszcze kilka lat temu Olsztyn był omijany, teraz, poza klientami biznesowymi, obserwujemy zainteresowanie turystą indywidualnym. To 2-3-dniowe pobyty, ale coraz częściej także trwające tydzień. Olsztyn Green Festival, Warmiński Jarmark Świąteczny, CRS Ukiel, coraz większa liczba atrakcyjnej przestrzeni w mieście - m.in. to ma wpływ na decyzję o odwiedzeniu Olsztyna. Przyjezdni chętniej przyjeżdżają do naszego miasta poza tradycyjnym, letnim sezonem. - Ten czas rozciągnął się już do pół roku, od połowy kwietnia do połowy października - przyznaje właścicielka obiektu noclegowego Bałtycka 44, Agata Prokopowicz. - Bardzo często słyszę od gości, że nie sądzili, że Olsztyn jest tak ładnym i przyjaznym miastem, że jest tu tak wiele atrakcji. Rosnące zainteresowanie Olsztynem potwierdza też większe zapotrzebowanie na turystyczne inwestycje. W ciągu ostatnich czterech lat nabywców znalazły działki przeznaczone na ten rodzaj działalności o powierzchni ok. 65 tys. m2. - Przybyło miejsc rekreacji, zadbaliśmy o miejsca historyczne, realizujemy i planujemy kolejne takie inwestycje - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - Ze spotkań z przedstawicielami branży turystycznej wiem, że jest coraz lepiej. I w tym kierunku będziemy działać, bo potencjał naszego miasta jest ogromny. Nie tylko hotelarze życzyliby sobie, aby sezon w Olsztynie trwał jak najdłużej. - Bez względu na pogodę nie brakuje zainteresowania naszym miastem - przyznaje dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna, Krzysztof Otoliński. - Już pracujemy nad kolejnymi propozycjami, które przyciągną jeszcze większe rzesze przyjezdnych. Jednym, z ważnych elementów jest podnoszenie jakości obsługi gości. Dlatego w planach są m.in. szkolenia z Jakubem Poradą dla recepcjonistów oraz kursy sommelierskie dla kelnerów z olsztyńskich hoteli prowadzone przez właścicieli francuskich winnic. Podczas tegorocznego sezonu letniego tylko Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel zanotowało 1,3 mln odwiedzin.

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/olsztyn-bardziej-turystyczny.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola