Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Olsztyn dołącza do platformy NAZCA

Data publikacji: 2018-12-05, Data modyfikacji: 2018-12-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Stolica Warmii i Mazur wśród miast potwierdzających chęć współpracy na rzecz czystości powietrza. Deklarację podczas konferencji klimatycznej w Katowicach podpisał w środę (5 grudnia) prezydent miasta. Platforma NAZCA (ang. Non-State Actor Zone for Climate Action) powstała w 2014 roku. To międzynarodowa baza danych o działaniach proklimatycznych. Każdy, kto do niej przystąpi, może  rejestrować w niej obecne i planowane inicjatywy, związane z realizacją niskoemisyjnych strategii. Przedsięwzięcia dotyczą siedmiu głównych kategorii: wykorzystanie zasobów lądowych, oceany i strefy przybrzeżne, zasoby wodne, siedliska ludzkie, transport, energia, przemysł. Do tej pory deklarację przystąpienia do platformy złożyło niemal 9,4 tys. miast. Wśród interesariuszy jest Olsztyn. Prezydent Piotr Grzymowicz podpisał odpowiednie dokumentu podczas towarzyszącego katowickiej konferencji Szczytowi Miast "Miasta dla klimatu". - Mamy świadomość konieczności działania na rzecz klimatu i środowiska - mówi prezydent Olsztyna. - Zresztą nasze działania to potwierdzają. Pracujemy nad powstaniem w Olsztynie ekociepłowni, modernizujemy obecną ciepłownię w Kortowie, wprowadziliśmy także program wymiany ogrzewania na bardziej ekologiczne i zachęcamy do przyłączania się do miejskiej sieci. Nawet takie, lokalne działania, a w wielu miejscach świata, jeśli je wszystkie zsumujemy, dadzą efekt, o jaki nam chodzi. Podczas środowego szczytu do platformy przystąpiły kolejne 23 miasta. Poza Olsztynem to m.in. Poznań, Katowice, Zabrze, Sosnowiec, Lidzbark Warmiński. Łącznie platforma skupia już sto polskich miast. [treść Deklaracji Katowickiej] [informacje o NAZCA]

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/olsztyn-dolacza-do-platformy-nazca.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola