Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Olsztyn gotowy na WOŚP

Data publikacji: 2019-01-10, Data modyfikacji: 2019-01-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Przed olsztynianami dwa dni dobrej zabawy i zbierania pieniędzy na szczytny cel. W szpitalu dziecięcym zapowiedzieliśmy w czwartek (10 stycznia) finał WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy gra w tym roku 27. raz. Przedsięwzięcie, którego celem jest zbiórka pieniędzy na ratowanie zdrowia i życia najmłodszych nie ominie także stolicy Warmii i Mazur. Olsztyński sztab WOŚP w ścisłej współpracy z Urzędem Miasta przygotował dwudniowy finał wydarzenia. W sobotę (12 stycznia) wesprzeć akcję będzie można w galeriach handlowych oraz w Olsztyńskim Teatrze Lalek. W niedzielę (13 stycznia) Wielkoorkiestrowe dźwięki będą dobiegać z niemal każdego zakątka miasta - Starego Miasta, obiektów sportowych, szpitali, znad jezior. - Wielkie słowa uznania i podziękowania za wysiłek włożony w przygotowanie tej niezwykłej akcji - mówił podczas konferencji prasowej prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Zachęcam do podzielenia się w najbliższy weekend dobrem z najbardziej potrzebującymi. Pieniądze będzie można - tradycyjnie już - wrzucać do puszek wolontariuszy. Tych będzie w naszym mieście niemal pół tysiąca, około setki z nich będzie można spotkać podczas sobotniej odsłony finału. - Wszystko ze względu na niedzielę wolną od handlu - przypomina jedna z koordynatorek sztabu ds. wolontariatu, Katarzyna Andruszkiewicz-Badura. - Galerie i sklepy były zawsze dużym obszarem działania wolontariatu. W niedzielę te siły będziemy mogli skierować m.in. do teatrów, kin, siłowni. Wolontariusze będą ubrani w charakterystyczne, czerwone koszulki. Będą mieć puszkę i identyfikator. Tego dnia kwestują osoby bardzo młode i bardzo dojrzałe. Wśród nich nie brakuje tych, którzy wiele zawdzięczają pomocy Wielkiej Orkiestry. - Korzystałem z inkubatora, tomografu komputerowego, rezonans, wiele innych urządzeń - wylicza Staś Piskorki. - W poprzednim roku zbieraliśmy na Starym Mieście, mieszkańcy bardzo chętnie wrzucali pieniądze do puszek - dodaje jego brat, Wojtek. O tym, że wparcie jest bardzo potrzebne, przekonują przedstawiciele Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego. Dotychczas olsztyńska placówka dostała sprzęt wartości ponad 11 mln złotych - m.in. lasery, stoły operacyjne, sprzęt wspomagający oddychanie noworodków, pracę nerek. - W poprzednim roku dostaliśmy system nawigacji śródoperacyjnej za niemal dwa miliony złotych - przyznaje zastępca dyrektora placówki ds. lecznictwa, Barbara Chwała. - Z tych urządzeń korzystają dzieci nie tylko  z Olsztyna i regionu, ale także z całego kraju i z zagranicy. To sprzęt najnowszej generacji, wyposażony jest weń chyba każdy oddział naszego szpitala. Podczas weekendowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się niemal 50 imprez. [program olsztyńskiego finału WOŚP]

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/olsztyn-gotowy-na-wosp.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola