Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Olsztyn ze stabilnym ratingiem

Data publikacji: 2018-10-02, Data modyfikacji: 2018-10-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Agencja ratingowa Moody's Public Sector Europe potwierdziła stabilną perspektywę wiarygodności kredytowej Olsztyna. Eksperci podkreślają m.in. umiarkowany poziom zadłużenia i odpowiednie rezerwy gotówkowe miasta. Nie bez znaczenia są też rosnące przychody z podatków. - Profil kredytowy Olsztyna odzwierciedla solidne wyniki działalności operacyjnej osiąganej przez miasto w ostatnich latach - zaznaczają autorzy oceny. - Perspektywa ratingu jest stabilna, co odzwierciedla naszą opinię, że Olsztyn utrzyma obecnie dobrą sytuację finansową oraz umiarkowany poziom zadłużenia. Jak przyznają specjaliści, dochody bieżące rosną w zadowalającym tempie, głównie dzięki zwiększonym wpływom z podatków oraz transferom od rządu centralnego. Większe wpływy z PIT, stanowiące 24,5 proc. dochodów bieżących miasta, wzrosły o 6,2 proc. w stosunku do poprzedniego, podczas gdy wpływy z podatku od nieruchomości podskoczyły o 6,3 proc. Oceniający podkreślają, że dobre wyniki finansowe wpłynęły na poprawę płynności w ciągu ostatnich dwóch lat. [opinia kredytowa]

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/olsztyn-ze-stabilnym-ratingiem.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola