Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Olsztyńscy nauczyciele świętują

Data publikacji: 2018-10-12, Data modyfikacji: 2018-10-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Mimo że kalendarzowo wypada w niedzielę, to już w piątek (12 października) olsztyńscy nauczyciele świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Nie zabrakło nagród dla najlepszych. - Dziękuję Wam za wysiłek, jaki wkładacie w pracę każdego dnia - mówił podczas uroczystości w ratuszu prezydent Piotr Grzymowicz. - Przyszłość Olsztyna, tej naszej małej, ale także tej dużej Ojczyzny zależy od młodych pokoleń. A jakimi one będą, w dużej mierze zależy od Państwa. W 69 olsztyńskich placówkach pracuje ok. 3,2 tys. nauczycieli. Pięćdziesięcioro pięcioro z nich zostało wyróżnionych z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrodami Prezydenta Olsztyna za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Dodatkowo dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Iwona Jasińska została nagrodzona Odznaką Honorową Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego przez Marszałka Województwa. Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetnił Wokalny Zespół Dziecięcy Suzirjaczko z SP2. Dzieci z mniejszości ukraińskiej z powodzeniem koncertują od 2011 roku w regionie, poza nim, a w tym roku pierwszy raz wystąpiły przed ukraińską publicznością we Lwowie. [galeria zdjęć]

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/olsztynscy-nauczyciele-swietuja.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola