Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Olsztyńska inwestycja pod obserwacją

Data publikacji: 2018-08-09, Data modyfikacji: 2018-08-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Przedstawiciele trzech polskich aglomeracji przyglądają się realizacji Bezpiecznego MOF-u. Zdobytą w Olsztynie wiedzę planują wykorzystać w swoich regionach. Bezpieczny Miejski Obszar Funkcjonalny to projekt, którego celem jest wprowadzenie systemu bezpieczeństwa regionu olsztyńskiego. Ma służyć podniesieniu jakości życia w stolicy regionu i w okolicznych gminach. Jego efektem będzie powstanie m.in. Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa, stworzenie spójnego cyfrowego systemu łączności między służbami, poprawa bezpieczeństwa na akwenach oraz powstanie Regionalnego Magazynu Kryzysowego. - To bardzo ważna wizyta dla nas wszystkich - mówił podczas czwartkowego (9 sierpnia) spotkania inaugurującego wizytę prezydent Piotr Grzymowicz. - Dzięki temu będziemy mogli wymienić doświadczenia każdego z regionów w zakresie budowania systemów bezpieczeństwa. Do Olsztyna przyjechali przedstawiciele Aglomeracji Opolskiej, Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego oraz Aglomeracji Ostrowsko-Kaliskiej. To łącznie ok. 30 osób z różnych stron Polski. - Bez wątpienia będziemy mieć dużo pytań - zaznaczył Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, Robert Wierzbowski. - Bardzo chętnie dowiemy się, w jaki sposób realizuje się takie zadanie, jakie jest udziałem Olsztyna i okolicznych gmin. Pierwszego dnia goście zapoznali się z podstawowymi założeniami projektu, odwiedzili plac budowy Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa oraz Magazynu Kryzysowego, poza tym zapoznali się z już funkcjonującym w Olsztynie na jez. Ukiel systemem ostrzegania. W piątek ciąg dalszy rozmów i wymiany doświadczeń związanych z działaniem Miejskich Obszarów Funkcjonalnych.

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/olsztynska-inwestycja-pod-obserwacja.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola