Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Olsztyńska komunikacja ze Stawigudą

Data publikacji: 2018-08-10, Data modyfikacji: 2018-08-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Od września autobusy miejskie z Olsztyna będą kursować do kolejnej, sąsiedniej gminy. W piątek (10 sierpnia) w ratuszu zostało podpisane porozumienie w tej sprawie. - Każdego dnia z całego powiatu do naszego miasta wjeżdża ok. 17 tys. aut - mówił prezydent Piotr Grzymowicz. - Dlatego tak ważne jest inwestowanie w komunikację publiczną. Takie działania to krok w kierunku zmniejszenia indywidualnego ruchu samochodowego na ulicach. Dotychczas Olsztyn w zakresie komunikacji zbiorowej współpracował z Dywitami. Obowiązujące porozumienie zostało zawarte nieco ponad dwa lata temu – w czerwcu 2016 roku. Zgodnie z jego zapisami pasażerowie mogą tam podróżować trzema liniami – 108, 110 i 112. Teraz do współpracy przyłączyła się gmina Stawiguda. - Wielu mieszkańców pracuje albo uczy się w Olsztynie - przyznaje wójt Stawigudy, Irena Derdoń. - Nie mam wątpliwości, że współpraca będzie korzystna dla każdej ze stron. Na teren gminy Stawiguda kursować będzie zupełnie nowa linia, o numerze 129. Każdego dnia wykonanych zostanie siedem par kursów między Olsztynem a Gryźlinami. Pojazdy wyjadą na trasy 1 września. - Ceny biletów oraz uprawnienia do bezpłatnych i ulgowych przejazdów wynikają z uchwalonych przez olsztyńską Radę Miasta przepisów - informuje dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, Jerzy Roman. - To oznacza, że jednorazowy przejazd kosztuje trzy złote. Pasażerowie mogą tez korzystać np. z biletów czasowych: półgodzinnych, 45- lub 90-minutowych. Do końca roku obsługa linii będzie kosztować gminę Stawiguda nieco ponad 332 tys. złotych. Natomiast w ciągu kolejnych 12 miesięcy – ponad 978,7 tys. złotych. Porozumienie w pigułce:- uruchomienie zupełnie nowej linii nr 129 kursującej na trasie Olsztyn (Plac Roosevelta)-Gryźliny w dni robocze oraz soboty z wykorzystaniem autobusów typu standard (12-metrowe);- w ciągu dnia planowana jest realizacja siedmiu par kursów (Olsztyn-Gryźliny, Gryźliny-Olsztyn): trzy pary kursów w godzinach porannych, dwie w godzinach popołudniowych oraz dwie w godzinach wieczornych;- uruchomienie przystanków w miejscowościach: Tomaszkowo, Dorotowo, Stawiguda, Miodówko, Zezuj, Gryźliny;- porozumienie uwzględnia kursowanie linii 129 do końca 2019 r. Ewentualne dalsze kursowanie będzie uzgadniane aneksem do porozumienia;- koszt funkcjonowania linii 129 pokrywa w całości gmina Stawiguda.

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/olsztynska-komunikacja-ze-stawiguda.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola