Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwsza część obwodnicy otwarta!

Data publikacji: 2018-12-06, Data modyfikacji: 2018-12-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Po wielu latach oczekiwań, starań, zabiegań obwodnica Olsztyna staje się faktem. W czwartek (6 grudnia) otwarty został pierwszy jej odcinek. 10-kilometrowy fragment między węzłami Zachód i Południe wiedzie terenami położonymi na terenie gmin Gietrzwałd i Stawiguda. Prowadzi od DK16 w pobliżu miejscowości Kudypy, poprzez okolice Gronit i Tomaszkowa do drogi S51. - To zwieńczenie wieloletniej walki o ujęcie tej trasy w planach rządu i skierowanie do szybkiej realizacji - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - To także dziesiątki moich spotkań, pism i apeli o pozytywną decyzję rządzących. Przypomnę, że z naszej inicjatywy były też "akcje specjalne", jak wysyłanie przez mieszkańców kartek z życzeniami do odpowiedzialnych za ten obszar członków rządu, blokada ulicy Sielskiej czy dramatyczny wniosek o zamknięcie Olsztyna dla ruchu tranzytowego. Obwodnica była najważniejszym tematem początku tego dziesięciolecia i wygląda na to, że będzie najważniejszym tematem zakończenia dekady. Łączyła nas ponad poglądami politycznymi i stała się na swój sposób symbolem współdziałania w imię dobra wspólnego. Wszystkim, którzy dołożyli do jej powstania swoją cegiełkę – serdecznie dziękuję. Poza samą obwodnicą, inwestycja to również drogi serwisowe, urządzenia ochrony środowiska a także remonty wybranych, lokalnych dróg. Wartość całego projektu to 486,5 mln zł, z czego unijne wsparcie to 368 mln zł. - Oddany dziś odcinek to wstęp do znacznego odciążenia Olsztyna od ruchu tranzytowego - mówi dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie, Mirosław Nicewicz. - W budowie jest dalsza część obwodnicy miasta w ciągu drogi ekspresowej S51 o długości ponad 16 km od węzła Olsztyn Południe do węzła Olsztyn Wschód. Wykonawca prac deklaruje udostępnienie kierowcom jeszcze w tym roku blisko 11 km tej trasy pomiędzy węzłami Olsztyn Wschód i Olsztyn Jaroty. Cała obwodnicą powinna byc do dyspozycji kierowców  pod koniec kwietnia przyszłego roku. Natomiast z węzła Pieczewo będzie można korzystać dwa miesiące później. [historia obwodnicy Olsztyna] [galeria zdjęć] (kliknij, aby powiększyć) (kliknij, aby powiększyć)

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/pierwsza-czesc-obwodnicy-otwarta.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola