Belka
Piątek, 16 Listopada 2018   imieniny: Maria, Edmund, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pojemniki BIO na śmieci - przypominamy

Data publikacji: 2018-09-06, Data modyfikacji: 2018-09-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Nowe przepisy dotyczące segregacji odpadów obowiązują od lipca. Przypominamy o najważniejszych zasadach, jakie obowiązują na terenie Olsztyna.O zmianach mieszkańcy dowiadywali się m.in. za pośrednictwem plakatów i ulotek, jakie trafiały do ich miejsc zamieszkania. Dodatkowo informacja była dostępna w pojazdach komunikacji publicznej. Taka forma przekazania wiadomości była wskazana przez mieszkańców w przeprowadzonej wśród nich ankiecie. Po ponad dwóch miesiącach od wprowadzenia nowych przepisów przypominamy o najnowszej zmianie. Do kontenerów selektywnej zbiórki odpadów dołączyły pojemniki brązowego koloru (mieszkańcy domków jednorodzinnych dostali odpowiednie worki). Należy w nich gromadzić odpady kuchenne, spożywcze-stałe, Natomiast nie powinny tam trafiać m.in. odpady płynne, resztki pochodzenia zwierzęcego, ryby. - Trafiają do nas prośby od administratorów i mieszkańców, żeby zabrać te pojemniki z powodu nieprzyjemnych zapachów oraz wydobywającej się z nich cieczy - przyznaje dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Zdzisław Zdanowski. - Dlatego apelujemy, aby mieszkańcy zapoznali się z naklejką umieszczoną na pojemniku. Pojemniki są wyposażone w mikrootwory, dlatego jeżeli ktoś wrzuci do niego odpad płynny, to po prostu wypłynie na zewnątrz. Przypominamy, jakie odpady powinny trafiać do brązowych pojemników BIO, a jakie nie.* wrzucamy:- odpady kuchenne, spożywcze-stałe- odpady warzywne i owocowe (w tym obierki, ogryzki itp.)- roślinne resztki żywności- skorupki jajek- fusy po kawie i herbacie* nie wrzucamy- płynnych odpadów kuchennych- trawy, gałęzi, odpadów z pielęgnacji ogrodu- kości zwierząt, resztek z przygotowania mięsa oraz ryb, wędlin- popiołu, w tym popiołu z popielniczek- oleju jadalnego oraz innych tłuszczów zwierzęcych i roślinnych- ziemi i kamieni- odchodów zwierząt- płyt wiórowych, trocin- innych odpadów komunalnych (w tym niebezpiecznych). W Olsztynie funkcjonuje siedem rodzajów pojemników przeznaczonych do gromadzenia odpadów. Do zielonych powinno trafiać szkło opakowaniowe, do żółtych -opakowanie z plastiku, niebieskie przeznaczone są na papier i tekturę, czarne na odpady zielone, szare na popiół, brązowe - bio oraz kontenery naodpady zmieszane. Informacje o tym, w jaki sposób selekcjonować śmieci można znaleźć na stronie internetowej poświęconej systemowi gospodarki odpadami komunalnymi. [Czysty Olsztyn]  

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/pojemniki-bio-na-smieci-przypominamy.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola