Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Poszukujemy sportowych pamiątek

Data publikacji: 2019-01-07, Data modyfikacji: 2019-01-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Ruszyła XII edycja konkursu "Moje sportowe pamiątki". To szansa na poszerzenie zbiorów olsztyńskiego Muzeum Sportu. Celem jest zainspirowanie mieszkańców Olsztyna i regionu do poszukiwania pamiątek. Dzięki temu szersze grono kibiców może poznać historię sportu na Warmii i Mazurach. - W konkursie może wziąć udział każdy, kto przekaże do muzeum pamiątkę związaną ze sportem - zachęcają organizatorzy. - Może to być niegdyś używany sprzęt sportowy, fotografie, dokumenty i trofea, ale też inne przedmioty świadczące o dokonaniach sportowców, klubów czy stowarzyszeń. Eksponaty należy dostarczyć do Muzeum Sportu (II piętro hali Urania, al. Piłsudskiego 44, tel. tel. 89 533 17 47, 519 566 849) osobiście albo przesłać pocztą - do 30 kwietnia 2019 roku. Uczestnicy dostaną nagrody m.in. w postaci książek o tematyce sportowej i albumów. Dotychczas w konkursie wzięło udział 110 osób. Zbiory Muzeum Sportu poszerzyły się o ponad 1100 eksponatów. Te i wiele innych można je oglądać we wtorki, czwartki i piątki (w godz. 8:00-16:00) oraz środy (w godz. od 10:00-17:00). Muzeum Sportu w Olsztynie powstało w 1988 roku. [regulamin] [formularz zgłoszeniowy]

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/poszukujemy-sportowych-pamiatek.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola