Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Programy na skrzyżowaniach pozmieniane

Data publikacji: 2018-08-06, Data modyfikacji: 2018-08-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Kolejny etap zmian w funkcjonowaniu sygnalizacji na skrzyżowaniach zakończony. Apelujemy do kierowców o większą uwagę podczas jazdy olsztyńskimi ulicami.  Ostatni etap realizowany był w ciągu minionych trzech weekendów. Objął sześć skrzyżowań: Wilczyńskiego/Kanta/Boenigka, 5 Wileńskiej Brygady AK/Metalowa, Dworcowa/Kołobrzeska, Żołnierska/Obiegowa, Tuwima/Iwaszkiewicza, Dworcowa/Żołnierska. - Celem przedsięwzięcia było skrócenie skrócenie czasu oczekiwania na zielone światło oraz poprawienie płynności ruchu - przypomina  Paweł Pliszka z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. - Modyfikacja polegała na zamianie sygnalizatorów kierunkowych, czyli strzałek wskazujących możliwy kierunek jazdy, na sygnalizatory ogólne. W 2017 roku takie zmiany zostały wprowadzone na 13 skrzyżowaniach, a w pierwszym tegorocznym etapie - na 11. Łącznie zmodyfikowanych zostało 30 skrzyżowań. Dodając do tego te, na których już wcześniej obowiązywała taka organizacja ruchu, rozwiązania funkcjonują na blisko połowie z 95 skrzyżowań z sygnalizacją.

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/programy-na-skrzyzowaniach-pozmieniane.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola