Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

PWiK ze swoją drogą

Data publikacji: 2018-10-04, Data modyfikacji: 2018-10-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Ulica, którą przejeżdżać będą pojazdy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji już jest przejezdna. Dzięki temu ciężarówki ominą osiedlowe uliczki. Wewnętrzna ulica została oddana do użytku w czwartek (4 października). Ten trakt był oczekiwany przez mieszkańców okolic ulic Oficerskiej i Fałata. Będą nim mogły poruszać się pojazdy spółki i te, które uzyskają zezwolenie ZDZiT. - Na początku roku prezydent Olsztyna zdecydował o dostosowaniu nawierzchni istniejącej drogi przez Las Miejski do tego, by mogły się nią poruszać pojazdy olsztyńskich Wodociągów - przypomina prezes PWiK, Wiesław Pancer. Opracowany przez projektanta projekt tzw. ul. Wodociągowej zakładał trzy warianty wykonania nawierzchni drogi łączącej ul. Fałata z al. Wojska Polskiego: z płyt betonowych, asfaltową albo gruntową. Wytyczne miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Lasu Miejskiego zabraniają stosowania nawierzchni z materiałów innych niż naturalne. Dlatego zaproponowano wykonanie jej z kostki granitowej, która pozostała po rozbiórce nawierzchni olsztyńskich ulic podczas budowy linii tramwajowej. Kostka ta została wykorzystana do budowy nawierzchni drogi przez Las Miejski. Koszt budowy drogi o długości 670 m to ok. 1,4 mln zł. Jej szerokość to 3 m. Na odcinku łączącym ulice Oficerską i Fałata z al. Wojska Polskiego nie zapomniano o tzw. mijankach umożliwiających przejazd pojazdów jadących z naprzeciwka.

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/pwik-ze-swoja-droga.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola