Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rada Miasta po I sesji

Data publikacji: 2018-11-22, Data modyfikacji: 2018-11-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Olsztyńscy radni nowej kadencji złożyli ślubowanie, co potwierdziło ich wybór. Przewodniczącym Rady Miasta został Robert Szewczyk. Przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej był jedynym kandydatem na stanowisko przewodniczącego. W tajnym głosowaniu zyskał poparcie wszystkich głosujących. - Mam nadzieję, że ten wybór to nie tylko efekt zgłoszenia mnie przez największy klub w radzie, ale także mojego ośmioletniego doświadczenia jako radnego - mówił po ogłoszeniu decyzji rajców nowy przewodniczący Rady Miasta. - Zapewniam, że jestem otwarty na dialog i że będę pracować na rzecz wszystkich w najbardziej przejrzysty sposób. Podczas czwartkowej (22 listopada), I sesji Rady Miasta wybrani zostali także pozostali zasiadający w prezydium. Wiceprzewodniczącymi zostali: Nelly Antosz (Demokratyczny Olsztyn), Jarosław Babalski (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Zbigniew Dąbkowski (Ponad Podziałami). - Każdy z klubów ma swojego przedstawiciela w prezydium, to dobre rozwiązanie i sytuacja identyczna, jak w poprzedniej kadencji - komentował prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Liczę na szeroką współpracę, bo przecież wszyscy jesteśmy tu po to, by służyć mieszkańcom naszego miasta. Jestem optymistą, że górę będzie brać rozsądek, odpowiedzialność, a nie polityczne rozgrywki. Spośród 25 rajców, ośmioro nie zasiadało w Radzie Miasta w minionej kadencji. Druga część I sesji Rady Miasta w piątek (23 listopada) o 9:00 w sali 219 Urzędu Miasta przy pl. Jana Pawła II. Wówczas ślubowanie Prezydenta Miasta.

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/rada-miasta-po-i-sesji.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola