Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Radni (oficjalnie) zakończyli kadencję

Data publikacji: 2018-10-12, Data modyfikacji: 2018-10-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Ku końcowi zbliża się samorządowa kadencja 2014-18. Olsztyńscy radni spotkali się podczas uroczystego posiedzenia w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Sesja, podczas której oficjalnie zakończona została VII kadencja, była 54. spotkaniem rajców. Była to jednocześnie okazja do uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. - To jedno z najważniejszych wydarzeń w historii - mówiła przewodnicząca olsztyńskiej Rady Miasta, Halina Ciunel. - Dziś, jako spadkobiercy tych, którzy wywalczyli wolność, musimy dbać o przyszłość naszej Ojczyzny. Nie mam wątpliwości, że lata upływającej kadencji były tego dobrym przykładem, były czasem dynamicznego rozwoju miasta. Posiedzenie było okazją, by podziękować wszystkim radnym oraz zarządowi miasta za pracę wykonaną przez ostatnie cztery lata. - Tak, jak możemy być dumni z wolnej Polski, tak możemy być dumni z Olsztyna - mówił prezydent miasta Piotr Grzymowicz. - W tym czasie zrealizowaliśmy szereg inwestycji, które doceniają na co dzień nie tylko mieszkańcy i turyści. Efekty naszej pracy dostrzegane są też przez specjalistów. Nie brakuje jednak wyzwań, które dopiero przed nami. To m.in. rozbudowa tramwajowej infrastruktury, powstanie ciepłowni, estetyzacja miasta. W ostatnim czasie Olsztyn kilkukrotnie był wyróżniany i nagradzany za działania minionych lat. Najlepszym dowodem dynamicznego rozwoju stolicy Warmii i Mazur są zwycięstwo w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" dotyczący wykorzystania dotacji unijnych przez samorządy w latach 2014–2017 oraz III miejsce w XIV edycji Rankingu Samorządów "Rzeczpospolita" 2018. Uroczystą sesję Rady Miasta zaszczycili znamienici goście. Wśród nich nie zabrakło delegacji miast partnerskich Olsztyna: Weifangu, Rovaniemi, Chateauroux i Łucka. [galeria zdjęć]

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/radni-oficjalnie-zakonczyli-kadencje.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola