Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Specjaliści od zabytków świętują

Data publikacji: 2018-11-21, Data modyfikacji: 2018-11-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Olsztyński oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami obchodzi 20-lecie powstania. Z tej okazji odbędzie się jubileuszowa wystawa. Ochrona zabytków, krajobrazu kulturowego, popularyzacja wiedzy o zabytkach, współpraca ze służbami konserwatorskimi - to tylko część celów realizowanych przez Towarzystwo Opieki nad Zabytkami. Organizacja powstała w 1974 roku i kontynuuje tradycję Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Przeszłości z lat 1906–44. Olsztyńska jednostka, obchodząca właśnie 20-lecie powstania, jest jednym z 33 oddziałów instytucji (do tego funkcjonuje 10 kół terenowych). W jej skład wchodzą osoby związane z kulturą, sztuką, architekci, historycy, bibliotekarze. Towarzystwo organizuje wyjazdy studyjne i wycieczki po zabytkach, wydaje Warmińsko-Mazurski Biuletyn Konserwatorski. Współpracuje z PTTK, Wydziałem Kultury i Ochrony Zabytków Urzędu Miasta Olsztyna – otrzymuje dotację na realizację zadań publicznych zakresu kultury w ramach otwartego konkursu ofert. Wnioskuje o wpis do rejestru zabytków m.in. ostatnio - powstałego ok. 1884 roku budynku dworca w Gutkowie. Z okazji jubileuszu, w bibliotece Planeta 11 przy al. Piłsudskiego 38 otwarta zostanie wystawa poświęcona działalności olsztyńskiego oddziału TOnZ. Początek czwartkowego (22 listopada) wydarzenia o 17:00.

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/specjalisci-od-zabytkow-swietuja.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola