Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Straż Miejska z nowymi autami

Data publikacji: 2018-10-31, Data modyfikacji: 2018-11-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Pięć zupełnie nowych pojazdów trafiło w środę (31 października) do olsztyńskich strażników. To znaczna poprawa warunków pracy jednostki powołanej do pilnowania porządku i bezpieczeństwa na terenie miasta. Straż Miejska została w tym roku wsparta kwotą 350 tys. złotych. Za te pieniądze kupionych zostało pięć pojazdów ze specjalnym wyposażeniem do przewozu osób zatrzymanych - kombi van Dacia Dokker. Jak się okazało, oferta była na tyle atrakcyjna, że dzięki zaoszczędzonym pieniądzom do Olsztyna przed 10 grudnia trafi jeszcze jeden taki pojazd. - To doskonałe wieści, że możemy wzmocnić strażników niezbędnymi w codziennej pracy narzędziami - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - Dotychczasowa flota była przestarzała i nie spełniała już swojej roli. Dotychczas Straż Miejska miała 10 radiowozów, z czego sześć było w bardzo złym stanie technicznym. Pojazdy miały nawet 14 lat. Niedawno strażnicy wycofali z eksploatacji jeden samochód, a dwa kolejne przygotowują do złomowania. - To kolejny etap wsparcia skierowanego do nas - przypomina komendant Straży Miejskiej w Olsztynie, Jarosław Lipiński. - Nasze wyposażenie jest coraz lepsze, a trwająca budowa Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa sprawi, że komfort pracy, a przez to jej efektywność, się zwiększy. Pojazdy będą wykorzystywane do przewozu zatrzymanych. Jednak pojemne bagażniki pozwalają np. załadować specjalne bariery, słupki, by odpowiednio realizować zadania związane z ruchem drogowym. W poprzednim roku straż miejska przewiozła do izby wytrzeźwień niemal trzy tys. osób, w tym już ponad dwa tys. Ponadto strażnicy przewożą osoby zatrzymane, podejrzane o popełnienie przestępstw i wykroczeń, bezdomnych do schroniska. W straży jest teraz obsadzonych 89 etatów, jednak brakuje osób do pracy dlatego cały czas prowadzona jest rekrutacja. W lipcu tego roku wynagrodzenie strażników wzrosło o 700 zł brutto na osobę.

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/straz-miejska-z-nowymi-autami.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola