Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Umowa na prąd podpisana

Data publikacji: 2018-11-16, Data modyfikacji: 2018-11-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Rośnie liczba podmiotów, które należą do energetycznej grupy olsztyńskiego Urzędu Miasta. W piątek (16 listopada) podpisana została umowa na dostawę prądu na kolejny rok. Sześćdziesiąt procent więcej, niż w kończącym się roku - tyle będzie trzeba zapłacić w kolejnych 12 miesiącach za dostawę energii elektrycznej. Umowa podpisana przez prezydenta Olsztyna w imieniu podmiotów należących do grupy gwarantuje i tak stawki niższe, niż te wynikające z cenników. Dostawcą prądu w następnym roku będzie spółka Enea. - Na pewno niepokojący jest znaczący wzrost cen energii elektrycznej - przyznaje prezydent Piotr Grzymowicz. - Dlatego tak ważne są zakupy grupowe. Na pewno pozwalają nam osiągnąć lepsze stawki, niż były zaproponowane każdemu podmiotowi z osobna. Za oświetlenie uliczne oraz zasilenie budynków w 2019 roku tylko gmina Olsztyn łącznie zapłaci nieco ponad 16 mln złotych. W 2018 roku ta kwota wyniosła ponad 10 mln złotych. - Cieszymy się, że grupa stworzona przez gminę Olsztyn i nasza grupa stały się partnerami - pełnomocnik Enea SA, Natalia Lisowska-Duszak. - Nie ukrywamy, że to znacząca współpraca, a jednocześnie ogromne przedsięwzięcie. Pierwszy raz grupowe zakupy z inicjatywy gminy Olsztyn zostały zrealizowane w 2010 roku. Wówczas w prąd zaopatrywanych było niemal 100 podmiotów. Teraz ich liczba to 336, w porównaniu z 2018 rokiem wzrosła o 34 jednostki. Wśród nowych są m.in. powiat iławski, gmina Mrągowo i gmina Gietrzwałd. - Przyłączyliśmy się do grupy, bo przecież duży może więcej - powiedział wójt Gietrzwałdu Jan Kasprowicz. - Poza tym stabilny dostawca gwarantuje rzetelne zrealizowanie tej ważnej umowy. Największymi odbiorcami w olsztyńskiej grupie są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, oraz Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. Prąd dostarczany jest też m.in. Tramwajom Elbląskim, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Urzędowi Marszałkowskiemu. [szczegółowa informacja o zakupie prądu] [konferencja prasowa - galeria zdjęć]

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/umowa-na-prad-podpisana.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola