Belka
Piątek, 16 Listopada 2018   imieniny: Maria, Edmund, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uwaga! Informacje o rejestrze wyborców!

Data publikacji: 2018-09-13, Data modyfikacji: 2018-09-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Jeśli nie jesteś zameldowany na pobyt stały w Olsztynie i nie wpisałeś się do stałego rejestru wyborców Olsztyna (nie należy mylić ze spisem wyborców), nie będziesz mógł głosować w Olsztynie w wyborach do Rady Miasta, Sejmiku Województwa i Prezydenta, zarządzonych na dzień 21 października 2018 r. Jeśli mieszkasz w Olsztynie - zamelduj się na stałe! Jeśli nie możesz się zameldować, a mieszkasz w Olsztynie na stałe (nie czasowo) - złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców (nie należy mylić ze spisem wyborców). Musisz uprawdopodobnić swoje stałe zamieszkiwanie w Olsztynie pod konkretnym adresem, jeśli to zrobisz i wypełnisz właściwie wniosek - otrzymasz decyzję Prezydenta Olsztyna o wpisaniu do rejestru wyborców Olsztyna. Ten link ułatwi Ci załatwienie sprawy. Nie zwlekaj do ostatniej chwili - jeśli złożysz wniosek w ostatnich dniach przed dniem wyborów - może on nie zostać uwzględniony, ponieważ organ ma 3 dni na rozpatrzenie sprawy i wydanie decyzji. Samo złożenie wniosku nie gwarantuje więc, że znajdziesz się w spisie wyborców. Spis wyborców - to wydruk zawierający nazwiska mieszkańców uprawnionych do głosowania. Aby system wydrukował Twoje dane - musisz się w nim znaleźć. Zadbaj o to w odpowiednim czasie!

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/uwaga-informacje-o-rejestrze-wyborcow-1.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola