Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

RegioStars 2017. Laureaci konkursu na najlepszy projekt współfinansowany przez UE -wśród nich projekt z Olsztyna

Data publikacji: 2017-10-12, Data modyfikacji: 2017-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
RegioStars 2017. Laureaci konkursu na najlepszy projekt współfinansowany przez UE -wśród nich projekt z Olsztyna

Projekty z Hiszpanii, Niemiec, Chorwacji, Finlandii oraz międzynarodowe przedsięwzięcie zwyciężyły w konkursie RegioStars, w którym wyróżniane są najbardziej inspirujące i innowacyjne inicjatywy regionalne współfinansowane ze środków unijnych funduszy spójności.

W Brukseli, w ramach XV Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast, ogłoszono zwycięzców w pięciu kategoriach. 

W dziedzinie edukacji wygrał chorwacki projekt „Promocja ekobiznesu wśród młodych rolników”. W kategorii mądre innowacje w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw nagrodzone zostało międzynarodowe przedsięwzięcie „Bio Base”. Natomiast fińska inicjatywa „Niskoemisyjne służby publiczne” nagrodzona została w dziedzinie działań klimatycznych. W kategorii aktywizacja i wzmocnienie pozycji kobiet zwyciężył hiszpański projekt „Wsparcie ofiar przemocy na tle gender w wejściu na rynek pracy i integracji ze  społeczeństwem”. Niemieckie przedsięwzięcie „Inteligentna pomoc domowa” dostało nagrodę w dziedzinie rozwój cyfrowy miast.

Do finału konkursu zakwalifikowały się trzy polskie projekty, wśród nich małopolska inicjatywa „Podmiotowe finansowanie kształcenia”. Realizowana przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zakłada wprowadzenie systemu bonów szkoleniowych dla pracowników małych i średnich przedsiębiorstw. 

Violetta Matejuk z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie podkreśliła, że wyróżnienie w konkursie dodało jeszcze większej motywacji do pracy nad kolejnymi inicjatywami. „Nie spoczywamy na laurach, to wyróżnienie to potwierdzenie, że takie projekty mają sens, że to co zrobiliśmy jest użyteczne dla mieszkańców regionu. Dało nam też poczucie, że możemy podejmować się kolejnych projektów. Dało nam to też potwierdzenie, że jesteśmy top” – zaznaczyła.

Do finału konkursu dostał się również projekt „Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej”. W ramach MKA stworzony został system, w którym zintegrowane zostały Krakowska i Tarnowska Karta Miejska z usługami świadczonymi przez Koleje Małopolskie i Przewozy Regionalne. 

Kolejnym polskim finalistą został projekt „Platforma zintegrowanych usług publicznych w Olsztynie”. Przedsięwzięcie obejmuje rozbudowę systemów informatycznych oraz wdrożenie nowych elektronicznych usług publicznych w administracji samorządowej w Olsztynie. 

Do finału zakwalifikował się również międzynarodowy projekt, z udziałem Polski, Science Link – Baltic Sea Region. Zakłada on wzmocnienie współpracy badawczej w regionie Morza Bałtyckiego, poprzez włączenie w procesy naukowe małych i średnich przedsiębiorstw.

Z Brukseli: Mateusz Mikowski

Mateusz Mikowski, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    olsztyński

    Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

    Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

    Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola