Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Więcej drzew przy ulicach na Zatorzu

Data publikacji: 2019-01-04, Data modyfikacji: 2019-01-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Kolejne olsztyńskie ulice stają się alejami. Pod koniec 2018 roku ponad 60 młodych drzew zostało posadzonych tylko wzdłuż zatorzańskich traktów. To kolejny etap przywracania alejowego charakteru wielu olsztyńskim ulicom. W minionych latach zazieleniły się i zadrzewiły okolice m.in. ulic Mickiewicza i Kajki. Pozytywne zmiany sprawiły, że mieszkańcy proponowali kolejne trakty, które mogłyby zostać objęte takimi działaniami. Tak stało się m.in. na Zatorzu. Wzdłuż ulic Limanowskiego, Zientary-Malewskiej i Żeromskiego, a także Kościuszki posadzone zostały łącznie 64 młode drzewa. - Największa zmiana zaszła niewątpliwie na ul. Limanowskiego, która na wniosek części mieszkańców ma odzyskać dawny charakter alei - mówi Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. - Wiele osób wciąż pamięta, że ta jedna z kluczowych dziś arterii osiedla Zatorze, dawniej określana była mianem ulicy "pod kasztanami". Z tego powodu w 2018 roku zdecydowano o nasadzeniu wzdłuż jezdni 11 kasztanowców zwyczajnych. Na tym jednak nie skończyły się działania Zarządu Dróg Zieleni i Transportu. Posadzonych zostało tam także kilkanaście klonów. Uroku zyskała również ul. Kościuszki, gdzie posadzonych zostało 14 głogów. Kolejne tego typu działania mogą być realizowane także w tym roku.

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/wiecej-drzew-przy-ulicach-na-zatorzu.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola