Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wygraj wyjazd do Chin

Data publikacji: 2018-10-09, Data modyfikacji: 2018-10-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Ruszył interdyscyplinarny konkurs, w którym główną nagrodą jest dwutygodniowy wyjazd do Państwa Środka. Kto może wziąć w nim udział? - Zapraszamy 13 - osobowe grupy uczniów z III klas gimnazjalnych i I klas liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych I stopnia - zachęca prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz - wystarczy, że wykażecie się wiedzą o państwie środka a będziecie mogli przeżyć wakacje waszego życia! Interdyscyplinarny konkurs wiedzy o Chinach „Jeden szlak, jeden pas” jest dwuetapowy. Najpierw uczniowie będą musieli zrealizować 15 – minutowe przedstawienie.  -Trzeba w nim odtworzyć wybrane elementy związane z historią i kulturą Jedwabnego Szlaku przy użyciu dowolnych środków wyrazu scenicznego - opisuje Krzysztof Otoliński, dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna - dodatkowo przedstawienie ma zawierać efekty absorbujące członków komisji konkursowej i publiczność. Ponadto w przedstawieniu mają wystąpić wszyscy członkowie zespołu, przy czym część z nich może pełnić funkcje reżysera, inspicjenta, operatora świateł, czy akustyka. Drugi etap organizowanego przez Urząd Miasta Olsztyna konkursu polega na rozwiązaniu zadania analityczno-problemowego. Każda szkoła może zgłosić jeden zespół uczniowski. Zwycięzców poznamy 7 grudnia, a główna nagroda, czyli wyjazd do Chin planowany jest ok. 22 czerwca przyszłego roku. Szczegółowe informacje otrzymali dyrektorzy wszystkich olsztyńskich placówek, mogących brać udział w zabawie. Konkurs jest efektem współpracy Olsztyna z miastem Weifang w prowincji Shadong w Chińskiej Republice Ludowej.

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/wygraj-wyjazd-do-chin.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola