Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zmiany na Towarowej

Data publikacji: 2018-08-03, Data modyfikacji: 2018-08-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Czekają nas zmiany w organizacji ruchu na jednej z największych inwestycji w historii powojennego Olsztyna - przebudowie i wydłużeniu ul. Towarowej, która będzie prowadziła do węzła wschód południowej obwodnicy Olsztyna. - Będziemy gotowi na czas - zapewnia prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz - bardzo długo czekaliśmy na obwodnicę naszego miasta. I teraz robimy wszystko by nasza część prac, czyli dowiązanie olsztyńskich ulic do tej inwestycji było wykonane w terminie. Aby tak się stało niezbędne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Towarowej. W sierpniu stanie się to trzy razy. Pierwsza zmiana zaplanowana jest w godzinach popołudniowych i nocnych w dniach z 8 na 9 sierpnia. Wówczas zamknięta zostanie jezdna lewa ul. Towarowej, na odcinku od ul. Stalowej do ul. Składowej (przy Salonach MERCEDES i AGROMA)  w kierunku ul. Dworcowej OZGRAF. - Ruch będzie odbywał się jezdnią prawą (patrząc od ul. Dworcowej do ul. Stalowej) na nowym odcinku drogi - mówi Jarosław Krzemieniewski, kierownik Jednostki Realizującej Projekt VI, czyli projekt przebudowy ul. Towarowej - Ponadto dla kierowców zostaną udostępnione już dwie nowe jezdnie ul. Leonharda po jednym pasie ruchu. Drugi pas, ze względów na prace wykończeniowe przy chodnikach, zostaje wyłączony z ruchu. Ruch pieszy od ul Składowej będzie odbywał się na chodniku zlokalizowanym przy Zajezdni MPK, natomiast ciągi piesze przy AGROMA i MERCEDES zostają wyłączone z użytkowania, tak by wykonawca mógł kontynuować prace przy budowie nowej jezdni, chodników i ścieżek rowerowych. Tym samym zlikwidowane zostaje tymczasowe rondo w obrębie skrzyżowania ul. Towarowej z ul. LeonhardaKolejne ważne zmiany  - w dniach 16-17 sierpnia wykonawca planuje otworzyć dla ruchu ul. Budowlaną z taką organizacją ruchu, jaka obowiązywała przed robotami budowlanymi. W tym samym czasie zaplanowane jest zamknięcie ul. Cementowej i przebudowa docelowa skrzyżowania ul. Towarowej z Cementową. Zamknięty zostanie obecny objazd od ul. Budowlanej do ul. Cementowej, zgodnie z obecnie obowiązującą organizacją ruchu. Zmiany te mają doprowadzić do wykonania docelowych robót wykończeniowych na jezdniach w kierunku węzła wschód obwodnicy.Ostatnie przed nowym rokiem szkolnym zmiany planowane są na koniec sierpnia. W dniach 28 – 29.08 wykonawca zamknie  skrzyżowanie ul. Towarowej z ul. Stalową. Schemat 1

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/zmiany-na-towarowej-1.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola