Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Znamy komisje i kluby Rady Miasta

Data publikacji: 2018-12-05, Data modyfikacji: 2018-12-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Za nami drugie posiedzenie olsztyńskich rajców. Podczas środowej (5 grudnia) sesji radni zajęli się przede wszystkim powołaniem komisji, w których będą pracować. Głównym zadaniem komisji jest opiniowanie uchwał Rady Miasta. Wśród innych jest m.in. kontrolowanie działalności władz miasta w zakresie tematyki, którą zajmuje się komisja, kontrolowanie realizacji uchwał Rady, występowanie z inicjatywą uchwałodawczą. Każdy z radnych, poza przewodniczącym, mam obowiązek pracować w co najmniej dwóch komisjach. W skład komisji wchodzi co najmniej pięciu radnych. W kadencji 2018-23 w olsztyńskiej radzie miasta działać będzie dziesięć komisji stałych:* Komisja Budżetu i Finansów (przewodniczący - Mirosław Gornowicz),* Komisja Prawa i Bezpieczeństwa (Marian Zdunek),* Komisja Sportu i Rekreacji (Radosław Nojman),* Komisja Edukacji (Agnieszka Jabłońska),* Komisja Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (Łukasz Łukaszewski),* Komisja Inwestycji i Rozwoju (Tomasz Głażewski),* Komisja Rodziny (Zdzisława Tołwińska),* Komisja Zdrowia, Opieki Społecznej i Polityki Senioralnej (Ewa Zakrzewska),* Komisja Kultury (Wiktor Wójcik),* Komisja Promocji i współpracy z zagranicą (Halina Ciunel). Dotychczas obowiązkowo powoływaną była komisja rewizyjna. Ta zajmuje się kontrolą działalności prezydenta, jednostek organizacyjnych i pomocniczych miasta. Poza tym opiniuje wykonanie budżetu i przygotowuje wniosek w sprawie absolutorium prezydenta. Przewodniczącą została Joanna Misiewicz. Od bieżącej kadencji obligatoryjnie powoływana jest także komisja skarg, wniosków i petycji. Nowa komisja przejęła część dotychczasowych zadań komisji rewizyjnej. Będzie się zajmować rozpatrywaniem skarg na działanie prezydenta i gminnych jednostek organizacyjnych oraz wniosków i petycji składanych przez mieszkańców. Przewodniczącym został Paweł Klonowski. W Radzie Miasta funkcjonują cztery kluby radnych:* Prawo i Sprawiedliwość (przewodniczący - Radosław Nojman),* Ponad Podziałami (Mirosław Gornowicz),* Demokratyczny Olsztyn (Czesław Jerzy Małkowski),* PO-Nowoczesna Koalicja Obywatelska (Łukasz Łukaszewski). [składy komisji] [galeria zdjęć]

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/znamy-komisje-i-kluby-rady-miasta.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola