Belka
Piątek, 16 Listopada 2018   imieniny: Maria, Edmund, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szansa na dofinansowanie dla uczniów

Data publikacji: 2018-09-03, Data modyfikacji: 2018-09-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Nadal można składać wnioski o wsparcie z programu "Dobry start". Jednorazowa kwota 300 złotych wypłacana jest wszystkim uczniom rozpoczynającym rok szkolny, bez względu na dochód rodziny. Świadczenie przysługuje raz w roku do ukończenia przez ucznia 20. roku życia, a w przypadku uczących się niepełnosprawnych - do 24. roku życia. Program nie dotyczy przedszkolaków (także tych z "zerówek"), studentów, uczniów szkół policealnych i uczniów szkół dla dorosłych. - Aby dostać wsparcie, należy złożyć wniosek - przypomina dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie, Elżbieta Skaskiewicz. - Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej. Wnioski można składać do końca listopada. Można to zrobić poprzez Internet - w systemie bankowości elektronicznej albo w Portalu Informacyjno-Usługowym emp@tia. Natomiast w formie papierowej w MOPS w Olsztynie przy al. Piłsudskiego 61 A (Centrum Informacji i Koordynacji) oraz przy al. Piłsudskiego 32 (III piętro, siedziba świadczenia wychowawczego "500+"). Na rozpatrzenie wniosków, jakie zostaną złożone po wakacjach oraz wypłatę świadczenia są dwa miesiące od dnia złożenia. [informacje o programie]

Pełna treść wiadomości na: olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/szansa-na-dofinansowanie-dla-uczniow.html
Urząd Miasta Olsztyna, Źródło artykułu: olsztyn.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   




  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olsztyński

  Powiat olsztyński – powiat w województwie warmińsko-mazurskim z siedzibą w Olsztynie. W jego skład wchodzą gminy: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda oraz Świątki.

  Powiat jest największym w województwie i jednym największych w Polsce pod względem wielkości powierzchni i liczby mieszkańców.

  Powiat niewątpliwa zachęca swoimi jeziorami i zielonym krajobrazem. Można tam doskonale wypocząć, z dala od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zwiedzać wiele ciekawych miejsc i zabytków, takich jak pruskie grodziska, neogotyckie kościoły, przydrożne kapliczki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola